Konkurs Wiedzy o Mocy i Magii

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów do udziału w konkursie wiedzy organizowanym przez Tajemnice Antagarichu oraz Kroniki Heroes. Zakres obejmuje wszystkie gry z serii Might and Magic, Heroes of Might and Magic oraz serii pokrewnych wraz z dodatkami. Do wygrania są trzy nowe gry Might and Magic X – Legacy (zawartość edycji pudełkowej do obejrzenia u dołu strony) ufundowane przez Ubisoft za pośrednictwem Havas Media.

Aby móc walczyć o tak cenne upominki wystarczy odpowiedzieć na 10 pytań. Są one różnorodne pod względem formy, treści, a także trudności. Główne nagrody otrzymają oczywiście najlepsi, dlatego warto w tym momencie odświeżyć sagę i przypomnieć sobie szczegóły fabuły, mechaniki oraz ciekawostki dotyczące gier.

Odpowiedzi na pytania należy przesyłać na naszego maila: kroniki.heroes@gmail.com od 23. stycznia do 2. lutego godziny 16:00. Uprzejmie prosimy o podanie swojego imienia lub pseudonimu w celu umieszczenia na liście zwycięzców.

Komisja konkursowa w składzie: Mathias oraz Deferdus dnia 9. lutego o godzinie 20:00 poinformuje o zwycięzcach zawodów i przysługujących im nagrodach.

Tak więc nie zastanawiaj się! Jeśli choć odrobinę zaznałeś przyjemności w świecie Mocy i Magii, weź udział w konkursie. Oto i pytania:

1. Podaj imiona czterech bohaterów, którzy występują w co najmniej czterech grach serii Heroes of Might and Magic i/lub Might and Magic. Przy każdym herosie wymień tytuły, gdzie można go znaleźć (dodatki NIE liczą się jako osobna gra).

2. Jakie są podobieństwa i powiązania między Might and Magic VII oraz Heroes of Might and Magic III? Wymień trzy (mogą dotyczyć zarówno fabuły, struktury, jak i mechaniki gier).

3. Uporządkuj chronologicznie gry zgodnie z FABUŁĄ z podziałem na świat Ashanu oraz inne światy:

  • Heroes I
  • Might and Magic III
  • Clash of Heroes
  • Heroes VI
  • Heroes V
  • World of Xeen
  • Might and Magic VII
  • Heroes III
  • Might and magic VI

4. Rozpoznaj gry, z jakich pochodzą poniższe utwory. W jakich lokacjach bądź frakcjach możemy je usłyszeć?


1
23
456

5. W jakich grach wykonano niniejsze screeny? Podaj tytuł kampanii oraz numer misji lub nazwę lokacji w przypadku M&M.
Screen1Screen2Screen3
Screen4Screen5Screen6

6. W czym Might and Magic nawiązuje do Star Treka? Preferowana dłuższa wypowiedź.
7. Kim byli Kreeganie i jakie kontynenty napadli? Kto ich pokonał?
8. Wymień trzy światy, na których rozgrywają się dzieje Mocy i Magii. Podaj po jednej grze, której akcja dzieje się na danym uniwersum.
9. Kim byli Corak i Sheltem? W jakich częściach M&M występowali?
10. Gdybyś miał możliwość stworzenia dodatku do swojej ulubionej gry z serii M&M/HoM&M, jak by on wyglądał i co wprowadziłbyś do rozgrywki? Podaj nazwę ulubionej gry oraz propozycję tytułu dla dodatku.

Jeszcze raz powtórzmy – do 2. lutego proszę wysyłać odpowiedzi na e-mail kroniki.heroes@gmail.com. Prosimy zachować odpowiednią numerację. W przypadku wygranej informacja wraz z prośbą o dane kontaktowe niezbędne do wysyłki ewentualnej nagrody zostanie przesłana na e-mail, z którego przyszły odpowiedzi. Jeszcze raz przypominamy o podaniu swojego imienia bądź nicku.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i jak najwyższych wyników!
Organizatorzy: Administracja Kronik Heroes oraz Tajemnic Antagarichu
Komisja Konkursowa: Mathias & Deferdus

MMX: Legacy - nagroda konkursowa