Informacje ogólne

Gra została zapowiedziana na targach Gamescoon 2010, potwierdzając plotki o intensywnych pracach nad tym tytułem.  Chociaż pogłoski pojawiły się już wcześniej, tuż po premierze poprzednika.

Poprzednia firma Nival nie zajęła się pracami, ponieważ głównym powodem był koncept wyglądu jak i mechaniki.  Po za tym firma zajmowała się grą fabularną Allods Online. Wybór padł na węgierską firmę – Black Hole Games, która miała spore doświadczenie w tworzeniu strategii (Armie Exigo, Warhamer: Mark of Chaos).  Akurat skończył pracę nad nowym silnikiem, idealnie pasującym do nowego tytułu Heroes.

Twórcy gry zmienili także nazewnictwo.  Wyraz ,,Might and Magic” stał się przedrostkiem, co świadczy o wielkich zmianach w serii, a nawet zupełnie nowej. Dlatego część szósta zwie się: Might and Magic: Heroes VI.

,, Might and Magic to potężna marka z niesamowitą, 20- letnią historią. Gracze będą mogli czerpać przyjemność z gry w Heroes, jak nigdy dotąd wcześniej.  Piekielnie kreatywny i utalentowany team z Black Hole dba o to, by został zachowany oryginalny duch Heroes, jednocześnie wzbogacając i ulepszając elementy RPG ” – rzecze Caroline Stevens, Dyrektor Marketingu Ubisoft EMEA.

Autorzy fabuły postanowili umiejscowić akcję 400 lat przed Heroes V, aby ukazać to co przyczyniło się do wydarzeń ukazanych w części poprzedniej.

                                                                              Zmiany i nowości

> Zmniejszono liczbę frakcji do 5 (Przystań, Inferno, Twierdza, Nekropolis, Sanktuarium).

> Zupełnie nowa frakcja w serii Heroes – Nagów (Sanktuarium.

> Przywrócono dawny przebieg kampanii jak w Discibles, Heroes III oraz IV. Każda frakcja ma po jednej(po cztery scenariusze), dodatkowo Prolog i Epilog(po dwa scenariusze).  Można je rozegrać w dowolnej kolejności, fabularnie się uzupełniają. Ponadto przedstawiają historię z własnej perspektywy.  Gdy je przejdziemy odblokuje się Epilog, gdzie mamy jedno z dwóch zakończeń do wyboru.  To którą otrzymamy zależy od wyboru naszego wcześniejszego bohatera i jego reputacji.

> Zmniejszono liczbę surowców z siedmiu(złoto,drewno,kamień,kryształy,klejnoty,siarka,rtęć) do czterech(złoto,kamień,drewno,kryształy). Dzięki czemu rozgrywka staje się jeszcze bardziej strategiczna, nie koniecznie szybsza.

> Zredukowano poziom jednostek(jak w Heroes IV)  z siedmiu do trzech: podstawowe/trzon, elita, czempion. Trzon i elita składa się liczy po 3 stworzenia, zaś czempion – jednym (jak w Clash of Heroes).  Każde z nich się uzupełnia, mimo iż statystyki są lekko zbliżone. Dzięki czemu nauczymy się wykorzystywać je wszystkie, w różnych sytuacjach i celach.  Ulepszenia możliwe są nadal.

> Wprowadzono klasy zaawansowane(Heroes IV) dla bohaterów. Dla każdej klasy dwie możliwości, które dają niepowtarzalne premie. Zależy to od naszej reputacji czyli wyborów jakich podejmujemy.

> Zrezygnowano z losowego systemu otrzymywania umiejętności i nauki czarów. Wybieramy je z wprowadzonego drzewka talentów.

> Wprowadzono strefy kontroli ułatwiające zarządzanie naszego ,,królestwa”.

> Jest 7 arkan magii: Pierwotna(uniwersalna), Światła , Ciemności, Ognia, Wody, Ziemi, Powietrza. Nic nie staje na drodze, abyśmy pakowali zaklęcia Magii Ognia np. Nekromacie.

> Możliwość przebudowy miast,fortów, siedlisk innej frakcji na naszą, dzięki czemu nasze wojska nie będą zbieraniną różnych nacji.

> Nie ma udostępnionych kodów.

> W kampania za wykonane zadania otrzymujemy nagrody. 

> Jako urozmaicenie rozgrywki pojawili się boss-y. 

                                                                                   Wymagania sprzętowe

Minimalne:

System Operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7,

Procesor: Pentium Core 2 Duo E4400 2.0 Ghz, Athlon X2 5000+ 2.6 Ghz (zalecane Pentium Core 2 Duo E6400 2.00 Ghz, Athlon II X2 240 2.8 Ghz)

Pamięć RAM: 1,5 Gb (zalecane 2Gb)

Karta Graficzna: kompatybilna z DirectX 9.0c, 512 Mb (zalecane 1Gb) – sprawdź listę obsługiwanych kart*

Direct X: Direct X 9.0 (zawarty na płycie)

Napęd DVD-ROM: 8x (zalecany 24x), potrzebny tylko do instalacji gry

Karta  dźwiękowa: 8Gb

Peryferia: myszka, klawiatura

Tryb wieloosobowy: wymagane szerokopasmowe połączenie z internetem o minimalnej prędkości 128 kbps